تاریخ امروز:یکشنبه , ۱۷ آذر ۱۳۹۸

معرفی ایدیامارکت

ایدیامارکت/ اولین مرکز تخصصی تجارت اختراعات و تنها درگاه تخصصی معرفی اختراعات همراه با نقد و بررسی تخصصی جهت فروش ، مشارکت و سرمایه گذاری و ارائه ی خدمات تخصصی ارزیابی و ثبت اختراعات است.

آشنایی با عنوان:

IDIA تلفظ روسی واژه Идея به معنی ایده است که ریشه در ادبیات باستانی ایران دارد. واژه ایدیا مفهومی فراتر از ایده داشته و به عنوان صفتی پرکاربرد برای هرگونه خلاقیتی بکار برده شده است. واژه ایدیا به عنوان کلمه ی نشان دهنده نوآوری و خلاقیت با ریشه ی ایرانی توانست از ایران، در ادبیات بین المللی کهن نفوذ کند که این خود سندی ارزشمند و نشان دهنده شناخت ایران باستان به عنوان پایتخت نوآوری و خلاقیت در جهان کهن می باشد.


اولین نمایشگاه آنلاین اختراعات در ایدیا مارکت:

در ایدیا مارکت می توانید اختراعات را همراه با تصاویر گرافیکی مناسب همراه با نقد و بررسی و نتایج ارزیابی همه جانبه که توسط کارشناسان متخصص ایدیا مارکت صورت گرفته واقع بینانه و بدون اقرار و بزرگنمایی بررسی و نسبت به خرید یا مشارکت در طرح های مورد نظرتان اقدام نمایید.

ایدیا مارکت اختراعات را همراه با کلید واژه های تخصصی بین المللی منتشر و امکان جستجوی اختراعات و نوآوری های اختراع در گوگل را فراهم کرده و بدین صورت جایگاه موثری در معرفی بین المللی اختراع و جلوگیری از ثبت طرح در سایر کشور ها دارد.


چگونه ایدیا مارکت بدون نیاز به ثبت PCT از امکان ثبت اختراع توسط سایر اشخاص در سایر کشورها جلوگیری می کند؟

از قوانین و شرایط اساسی ثبت یک اختراع جدید بودن نوآوری ادعایی در سطح جهان است، (اختراع برای ثبت باید در جهان جدید باشد)، اداره ثبت اختراع سایر کشورها جهت بررسی جدید بودن اختراع در سطح جهان، نوآوری ادعایی را تنها سامانه ثبت اختراع کشور خود ، کشورهای پیشرفته(FPO-WIPO &..) و گوگل را جستجو می کند، در این بین اختراعات ملی ایران به دلیل عدم قابلیت جستجوی نوآوری در گوگل محروم واقع می گردند. گوگل ابزاری جامع و کاربردی جهت جستجوی اولیه نوآوری اختراع محصوب می گردد. حتا اگر اختراعی در هیچ یک از کشورهای جهان ثبت نشده باشد و قابیلت نمایش و جستجو در گوگل را داشته باشد(منتشر شده باشد)

امکان ثبت آن در هیچیک از کشور ها وجود ندارد. سامانه ثبت اختراع سایر کشور ها از جمله ایران به دلیل نداشتن ابزار های مناسب جستجو جهت بررسی جدید بودن اختراع مورد استفاده قرار نمی گیرد. ایدیا مارکت با انتشار کلید واژه های تخصصی نوآوری های اختراع به چندین زبان و قابلیت نمایش در موتور جستجوی گوگل از ثبت آن توسط سایر کشورها جلوگیری می کند.


قابلیت های منحصربه فرد ایدیا مارکت:

  • ارائه ی خدمات تخصصی مالکیت فکری از جمله:

خدمات ثبت اختراع، مشاوره ثبت، تنظیم اظهارنامه حرفه ای، ارزیابی فناوری و قابلیت ثبت، فروش اختراع و امتیاز تجاری.

  • نمایش اختراع با پلتفرم مناسب و ارزیابی تخصصی : جهت تجاری سازی و فروش اختراع نیازمند نمایش صحیح و مناسب اختراع می باشند. متاسفانه سایت اداره ثبت اختراع امکانات مشاهده و جستجوی مناسبی را در اختیار کاربران قرار نمی دهد و تنها با جستجوی عینی عنوان یا شماره ثبت می توانید اطلاعات کلی ای در مورد اختراع داشته باشید.
  • جلوگیری از از ثبت اختراع توسط سایر اشخاص در سایر کشورها با ایجاد قابلیت جستجوی بین المللی نوآوری های اختراع در گوگل.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *